تهران، سیدخندان، خیابان میرمطهری، پلاک ۳۸، واحد ۷۱
021-88514651
پشتیبانی
09367951354
خواص اعجاب انگیز دمنوش اکیناسه

خواص اعجاب انگیز دمنوش اکیناسه

گیاهان اکیناسه از خانواده آقتابگردان هستند و بومی اروپا و شمال آمریکا است و در آسیا و جنوب آمریکا کشت می شود. این گیاه در آلمان و ایالات متحده استفاده می شود. دمنوش اکیناسه از ریشه، برگ و گلهای گیاه به دست می آید.

یکی از کاربردهای دمنوش اکیناسه کاهش نشانه های سرماخوردگی است. اکیناسه ابتدا توسط بومی های آمریکا برای درمان گلو درد و کاهش التهاب استفاده می شد. در مطالعه ای که در سال 2015 منتشر شد نشان دادند که اکیناسه در درمان ویروس آنفولانزا موثر است. در مطالعه دیگری در ایتالیا نشان دادند که عصاره اکیناسه در درمان عفونت دستگاه تنفس موثر است. اکیناسه فعالیت گلبولهای سفید خون را بهبود می بخشد و عملکرد واکسن را بهبود می بخشد. ماهیت گرم دمنوش اکیناسه نشانه های سرماخوردگی مثل گلو درد و آبریزش بینی را بهبود می بخشد و ترکیبات شیمیایی آن موجب افزایش سیستم ایمنی می شود.

دمنوش اکیناسه با کاهش التهاب در بهبود و کم شدن درد نقش دارد. التهاب یک پاسخ طبیعی بدن در طی فرآیند بهبودی است. التهاب مزمن منشا بیماریهای قلبی و روماتیسم است. بر اساس مطالعات انجام شده اسانس اکیناسه دارای خاصیت ضد التهاب است.

دمنوش اکیناسه سرشار از ترکیبهای آنتی اکسیدان است که برای سلامت انسان سودمند است. ترکیبهای آنتی اکسیدان موجب کاهش التهاب  و حذف رادیکالهای آزاد می شوند. رادیکالهای آزاد در پیری زود رس و اختلال در فرآیند های سلولی نقش دارند. نوشیدن دمنوش اکیناسه در کاهش اثرات رادیکالهای آزاد نقش دارد.

نوشیدن دمنوش اکیناسه باعث ایجاد آرامش و تخفیف اضطراب می شود. اکیناسه با اثر بر روی هیپوکامپ مانع از انتقال پالسهای هیجان می شود و در نتیجه میزان تنش و اضطراب را کاهش می دهد.

اکیناسه دارای ترکیبهای ضد باکتری و ضد قارچ است و می تواند عفونت سیستم ادراری و گوش را بهبود بخشد. در یک مطالعه به 430 کودک 1 تا 5 سال دمنوش اکیناسه داده شد. کاهش 55 درصدی در انواع بیماریها مشاهده شد. اکیناسه دربهبود بیماریهای ویروسی، آنفولانزا و عفونت های انگلی موثر است.

مهمترین اثرات جانبی دمنوش اکیناسه ایجاد واکنشهای آلرژیک، استفراغ و درد معده  است.

دمنوش اکیناسه
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *